شرکت اطلس تجارت فراز پیشرو

جک آرام بند با کیفیت: هنگام خرید جک آرامبند به این نکات توجه کنید

جک آرام بند با کیفیت: هنگام خرید جک آرامبند به این نکات توجه کنید

آنچه که باید برای تهیه جک آرام بند با کیفیت بدانید

درب ورودی، یکی از اصلی‌ترین بخش‌های یک ساختمان است؛ چرا که تردد و عبور و مرورها از این بخش به داخل خانه و یا هر مکان دیگری صورت می‌گیرد. همین دلیل اهمیت نصب جک آرام بند درب با کیفیت را بر روی درب ورودی مخصوصاً در مکان‌های پرتردد مثل فروشگاه یا مغازه‌ها دوچندان کرده است.

پیش از تهیه و نصب یک جک آرام بند درب با کیفیت، باید به یک سری نکات بسیار مهم توجه کنید تا یک خرید مطمئن داشته باشید و به بهترین نحو از جک هیدرولیک برای محل کار و یا منزل خود استفاده کنید. در ادامه نکاتی که پیش از خرید جک آرام بند با کیفیت باید بدانید را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اندازه و وزن درب ورودی

پیش از هرگونه تصمیم‌گیری برای خرید جک آرام بند اسمارت، ابتدا باید با وزن درب در خرید آرام بند آشنا شوید و اندازه عرض، ارتفاع و وزن قاب درب ورودی را به طور دقیق بررسی کنید تا جک هیدرولیک متناسب با آن را تهیه کرد. به این معنی که هر چه وزن درب ورودی بیشتر باشد، باید قدرت جک آرام بند با کیفیت نیز بیشتر باشد و بر عکس؛ برای یک درب دارای قاب ساده و باریک، حتی می‌توان از جک آرامبند مخفی نیز استفاده نمود.

میزان ورود و خروج از درب

میزان ورود و خروج از درب و اترباطش با جک ارامبند | اسمارت

ترافیک عبوری از یک درب یعنی تعداد دفعاتی که افراد مختلف در مدت زمان خاصی از آن عبور می‌کنند؛ این ترافیک ورودی باید پیش از انتخاب یک جک آرامبند درب با کیفیت بررسی شود تا جک هیدرولیک متناسب با فضا و میزان عبور و مرور افراد تهیه شود.

به‌عنوان‌مثال تعداد افرادی که در طول یک روز از درب ورودی یک فروشگاه هایپرمارکت عبور می‌کنند از تعداد دفعات عبور افراد به داخل یک شرکت خصوصی بیشتر است؛ در نتیجه به جک ارام بند با کیفیت با قدرت بالاتری برای کاهش سرعت بسته شدن درب و یا باز نگه‌داشتن آن نیاز است. همچنین باید عبور افراد سالمند یا دارای معلولیت خاص را نیز انتخاب نوع جک آرامبند در نظر گرفت.

ارتباط انواع جک آرام بند با کیفیت با انواع درب‌ها

ارتباط انواع جک آرام بند با انواع درب | اسمارت

انتخاب نوع جک آرامبند یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی است که باید پیش از خرید آرام بند با کیفیت به آن توجه کنید؛ زیرا با توجه به نوع درب ورودی ساختمان‌ها (اداری، تجاری، مسکونی یا غیره)، جک‌های آرام بند متنوعی تولید شده و در بازار موجودند.

برای مثال نوع جک هیدرولیک استفاده شده در یک اتاق نسبتاً کوچک برای غلبه بر فشار هوا و بسته شدن درب، با جک آرام بند با کیفیت به‌کاررفته بر روی درب شیشه‌ای ورودی یک فروشگاه، متفاوت است. تفاوت در انواع جک درب نفر رو بر نحوه قیمت‌گذاری آن نیز بسیارموثر است؛ یعنی یک جک ارامبند با کیفیت با میزان قدرت بالا معمولاً گران‌تر از یک جک هیدرولیک ساده برای ورودی یک آپارتمان باشد.

جک ارامبند با کیفیت با میزان قدرت بالا | اسمارت

یک نوع دیگر از جک‌های آرام بند که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته، جک‌ها آرامبند مخفی هستند؛ این نوع جک‌ها معمولاً در جعبه خود درب ورودی قرار داده می‌شوند و همان‌طور که از نامش پیداست دیده نمی‌شود. همین موضوع از مزیت‌های اصلی جک‌های هیدرولیک مخفی می‌باشد.

ایمن بودن در برابر خطرات احتمالی

آتش‌سوزی یکی از خطرات احتمالی است که ممکن باعث بروز خسارات جبران‌ناپذیری شود؛ ایمن بودن درب ورودی در برابر آتش‌سوزی به معنی زود باز شدن و یا داشتن استانداردهای لازم است که باید توسط شرکت‌های تولیدکننده جک آرام بند در با کیفیت مورد توجه قرار بگیرد.

نصب صحیح جک آرام بند با کیفیت | اسمارت

نصب صحیح جک آرام بند با کیفیت نیز بسیار مهم است تا جایی که اگر یک جک هیدرولیک به‌درستی نصب شود و یا فقط دارای حالت بازنگه دارنده دائمی باشد، ممکن است در مواقع بروز خطراتی مانند آتش‌سوزی خطرساز بوده و جان افراد را تهدید کند.

زمان، جهت و سرعت باز و بسته شدن

در انتخاب جک آرام بند با کیفیت باید به مدت زمان بازماندن این آرام بند توجه کرد؛ زیرا بازماندن درب ورودی برای افراد دارای معلولیت و ویلچر نشین، سالمندان و یا افرادی که کالاهای سنگین را حمل می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است.

نصب جک ارامبند بروی در برای باز شدن درب ورودی | اسمارت

معمولاً درب‌های تعبیه شده در ورودی مکان‌های مختلف یا بازشو به سمت چپ هستند و یا بازشو به سمت راست؛ پس پیش از خرید یک جک ارام بند درب با کیفیت، جهت باز شدن درب ورودی را نیز در نظر بگیرید.

نصب جک ارام بند بروی درب جهت باز شدن درب ورودی | اسمارت

قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن درب ورودی یکی از ویژگی‌هایی است که در انتخاب یک جک ارام بند در با کیفیت می‌تواند بسیار مؤثر باشد. در بعضی از انواع جک‌های هیدرولیک نیز می‌توان سرعت بسته شدن درب را در ابتدا و انتهای مسیر به طور دقیق و جداگانه تعیین کرد؛ برای مثال می‌توان تعیین کرد که در ده سانت پایانی بسته شدن درب، سرعت آن بیشتر یا کمتر شود و یا حتی متوقف شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]