شرکت اطلس تجارت فراز پیشرو

خرید آرام بند: چه نکاتی را باید در خرید جک آرامبند درب بدانیم؟

خرید آرام بند: چه نکاتی را باید در خرید جک آرامبند درب بدانیم؟

آشنایی با جک آرام بند

برای خرید آرام بند که امروزه در بسیاری از شرکت‌ها و ادارات، مدارس و مکان‌های پر رفت و آمد و همچنین ساختمان‌ها و منازل از آن استفاده می‌گردد به این نکات توجه کنید. آرامبند یک وسیلة هیدرولیکی می‌باشد که بر روی درب‌ها نصب شده و سبب می‌شود که درها به آرامی و بدون ایجاد سر و صدای آزاردهنده بسته شوند.

همچنین به وسیلة این آرام‌بندها درها عمر طولانی‌تری خواهند داشت و قفل آن‌ها صدمه نخواهد دید؛ بنابراین شما می‌توانید با خرید آرامبند و نصب جک آرام بند علاوه بر محافظت از درب و قفل، ایمنی و اطمینان بیشتری را تجربه کنید.

کدام نوع آرام بند را خریداری کنیم؟

کدام نوع آرام بند را خریداری کنیم؟ | اسمارت

در خرید آرام بند دانستن این نکته ضروری است که این جک‌ها به سه نوع تقسیم بندی می‌شوند که عبارت‌اند از:

مدل یک زمانه

این مدل از ساده‌ترین و همچنین قدیمی‌ترین انواع جک‌های آرامبند هستند و فقط پس از هر بار باز شدن درب آن را می‌بندند. این مدل تقریباً منقضی شده می‌باشد و به‌ندرت استفاده می‌شود.

مدل دو زمانه

این مدل آرام‌بندها دارای دو توقف کوتاه در عملکرد خود هستند. توقف اول در ابتدا و دیگری در فاصلة 30 سانتی‌متری از چهارچوب می‌باشد و بدین وسیله سبب می‌گردد درب به آرامی بسته شود. جک آرام بند اسمارت یک گزینه عالی برای مکان‌های پر رفت و آمد می‌باشد که اطمینان خاطری برای صاحبان مشاغل خواهد بود.

مدل سه زمانه

نحوة عملکرد این مدل دقیقاً مشابه مدل دو زمانه می‌باشد با این تفاوت که در جک آرام بند سه زمانه یک توقف دیگر نیز اضافه می‌شود تا اگر درب دارای قفل برقی بود، فشاری از سوی جک وارد شود تا زبانه به خوبی جا بیافتد.

نمایش نصب مدل سه زمانه جک آرامبند بروی درب | اسمارت

نکاتی که در خرید آرامبند باید بدانیم!

خرید آرام بند و همچنین نصب آن یکی از مواردی هست که امروزه در اکثر خانه‌ها انجام می‌گردد. نکتة مهمیه که درب شما از چه نوع باشد و قصد خرید آرامبند با چه مدلی را داشته باشید؛ چه جک آرام بند درب چوبی ساختمان و یا جک آرام بند درب ورودی فلزی و یا حتی جک آرام بند درب سنگین، لازمة خرید همة این موارد دانستن نکات و اطلاعاتی هست که در زیر به توضیح آن پرداخته‌ایم.

  • اولین نکته اینه که بهترست آرامبند را از یک شرکت معتبر و با نام تجاری‌ای شناخته شده تهیه کنید. خرید جک آرام بند با کیفیت هرچند کمی با هزینة بیشتر همراه است اما می‌تواند سال‌ها برای شما کار کند.
  • نکتة دوم که باید به آن توجه کنید اینه که جک آرام بندی که خریداری می‌کنید بایستی از اجزایی تشکیل شده باشد که قابلیت تعویض داشته باشند.
  • جک آرامبند باید قابلیت تنظیم سرعت باشد.

نکاتی که در خرید آرام بند باید بدانیم! | اسمارت

  • خرید جک آرام بند باید بر اساس وزن و همچنین طول و ارتفاع درب انجام شود. جک آرامبند درب چوبی ساختمان با جک آرامبند درب سنگین متفاوت هست. گفتنیست که هر آرام بند برای وزن خاصی طراحی و تولید شده است.

اگر درب شما از نوع چوبی و برای ساختمان است به علت سبکی و داشتن وزنی معادل 20 تا 60 کیلوگرم، باید جک آرامبند در چوبی ساختمان را تهیه کنید. اگر درهای شما از نوع نیمه سنگین می‌باشد و وزنی معادل 60 تا  100 کیلوگرم را دارا هستند باید جک آرام بند درب ورودی فلزی را خریداری کنید و در آخر درب‌های سنگین با وزنی برابر 150 کیلو نیازمند جک ارامبند درب سنگین است.

  • تعداد دفعاتی که درب شما در طول روز باز و بسته می‌گردد را در نظر بگیرید تا بتوانید وسیلة مناسب را انتخاب کنید.
  • در آخر استفاده یا عدم استفاده از قفل برقی نیز حائز اهمیت است.

ویژگی‌های جکهای آرام بند | اسمارت

ویژگی‌های آرام بندها

آرام بندها به علت ویژگی‌ها و مزیت‌هایی که دارند مورد استفاده و دلخواه کاربران می‌باشند. از جملة این موارد می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

ایمنی در مقابل آتش

به‌وسیلة جک آرام بند در هنگام آتش‌سوزی درب بسته می‌گردد و از گسترش دود و آتش به باقی ساختمان جلوگیری می‌شود. همچنین از ورود هوا به داخل جلوگیری کرده و با حذف اکسیژن از مثلث آتش سبب خاموشی آن می‌گردد.

افزایش امنیت و کاهش مصرف انرژی

با خرید آرام بند و بسته شدن خودکار درب‌ها دیگر نگران بازماندن آن خواهید بود. همچنین در مکان‌های عمومی که افراد مدام در رفت و آمد هستند سبب کاهش مصرف انرژی در زمستان‌ها و تابستان‌ها می‌گردد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]