شرکت اطلس تجارت فراز پیشرو

جک آرام بند در – نکات طلایی در خرید جک ارامبند درب

جک آرام بند در – نکات طلایی در خرید جک ارامبند درب

جک آرام بند در یک وسیله‌ی هیدرولیکی است که بر روی درب‌ها نصب می‌شود و امروزه بسیار پر کاربرد و مفید می‌باشد. خرید و نصب این جک درب نفر رو سبب می‌شود که درها بدون ایجاد سر و صدای آزار دهنده بسته شوند. بسته شدن آرام درب‌ها از خراب شدن زود هنگام آن‌ها جلوگیری کرده و عمر طولانی‌تری خواهند داشت.

همچنین به وسیله‌ی جک ارام بند درب خیال شما از بسته شدن درب آسوده بوده و دیگر نگران باز ماندن آن و خطراتی چون دزدی و یا هدر رفتن انرژی‌های سرمایشی و گرمایشی نخواهید بود. استفاده از جک آرام بند اسمارت در امروزه بسیار متداول و حتی ضروری است.

در مکان‌هایی مانند کتابخانه که نیازمند سکوت می‌باشد و در عین حال افراد زیادی در آن رفت و آمد می‌کنند، صدای باز و بسته شدن درب و یا کوبیده شدن آن مخل آرامش کاربران خواهد بود که با نصب یک جک آرام بند ارزان در، مشکلات به راحتی حل خواهد شد‌.

صاحبان مشاغل پر رفت و آمد مانند فروشگاه‌ها و مغازه‌های بزرگ، همچنین ساختمان‌های مسکونی که روزانه آمد و شد زیادی دارند و نگران باز ماندن درب و نفوذ دزدها می‌باشند و حتی مکان‌های عمومی‌ای چون بانک‌ها و طلا فروشی‌ها، بیمارستان‌ها و به خصوص مدارس که حجم بالای دانش آموزان را پذیرا هستند، به جک آرام بند درب که وسیله‌ای درجه یک و حرفه‌ای است نیازمند می‌باشند. جک ارامبند درب هر چند به چشم نیاید اما سرعت انجام کارها را بیشتر و روند امور را آسان‌تر می‌کند.

جک ارامبند درب یک وسیله‌ای حرفه‌ای است | اسمارت

انواع مدل‌های جک ارامبند درب

در هنگام خرید جک آرام بند گارانتی دار در دانستن یک سری نکات درمورد آن‌ها بسیار کارا و مفید خواهد بود تا بتوانید بهترین مدل و مناسب‌ترین نوع را تهیه کنید. جک ارام بند درب به سه دسته‌ی کلی تقسیم بندی می‌شوند:

جک آرام بند درب مدل یک زمانه

یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال ساده‌ترین ساخت‌های جک ارامبند درب مدل یک زمانه می‌باشد. نحوه‌ی عملکرد این جک آرام بند درب به این صورت است که هر بار پس از باز شدن در فقط در یک مرحله آن را می‌بندد. امروزه کمتر از این مدل استفاده شده و فروش آن‌ها اگرچه منقضی نشده اما بسیار کم می‌باشد.

جک آرام بند در مدل دو زمانه

یکی دیگر از انواع جک ارامبند در مدل دو زمانه‌ی آن می‌باشد. این جک آرام بند درب از دو توقف در هنگام بستن در برخوردار می‌باشد. نخستین توقف در ابتدا و دیگری در فاصله‌ی 30 سانتی متری از درب است. این توقف‌ها سبب می‌شود تا در بدون سر و صدای اضافی و یا آسیب دیدن بسته شود. خرید عمده و ارزان این مدل جک آرام بند را می‌توانید از فروشگاه‌هایی که فروش عمده این ابزارآلات را دارا می‌باشند انجام دهید.

جک آرام بند در مدل سه زمانه

سومین و آخرین مدل از جک ارامبند در مدل سه زمانه‌ی آن می‌باشد. این مدل از جک آرام بند درب عملکردی مشابه با مدل دو زمانه دارد با این تفاوت که یک توقف به تعداد توقف‌های آن افزوده شده است. این توقف سوم در انتها و در هنگام بسته شدن درب است که اگر نوع قفل از نوع برقی بود، جک فشاری وارد کند تا زبانه به خوبی جا بیافتد و از باز ماندن درب جلوگیری شود. جک ارامبند درب ورودی ساختمان، جک آرام بند درب ضد سرقت و یا جک ارامبند درب ضد حریق می‌توانند از این مدل باشند.

انواع مدل‌های جک ارامبند درب | اسمارت

جک آرام بند در دو زمانه بهتره یا سه زمانه؟

همان طور که اشاره شد نحوه‌ی عملکرد جک ارامبند درب دو زمانه و سه زمانه مشابه یکدیگر است و فقط در تعداد توقف‌ها با هم متفاوت می‌باشند. اما گفتنی است که هر کدام از این جک ارامبند درب متناسب با درب خاصی است.

اگر مایل به استفاده از جک آرام بند در سه زمانه هستید باید بدانید که آن‌ها مناسب درب‌هایی با قفل برقی می‌باشند. در کنار این مورد جک ارامبند درب دو زمانه نیز متناسب درب‌های دیگر به جز مدل‌هایی که قفل برقی دارند می‌باشد. اگر از جک آرام بند درب دو زمانه در قفل‌های برقی استفاده شود، فشار آخر از طرف جک به درب وارد نمی‌شود و در نتیجه در بسته نخواهد شد.

بنابراین مهم‌ترین نکته در خرید جک آرام بند درب توجه به نوع درب مورد استفاده می‌باشد تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب نمایید.

کدام یک از انواع جک آرام بند در را بخریم؟

جک ارامبند درب انواع، شکل و مدل‌های متنوع و متفاوتی در بازار موجوده که می‌توانید بر حسب نیاز خود و همچنین با توجه به سلیقه‌ی خود گزینه‌ی مناسب را از فروشگاه‌های فروش عمده، خریداری نمایید. اگر جک ارامبند درب را برای ساختمان‌های مسکونی تهیه می‌کنید می‌توانید جک ارامبند درب ورودی ساختمان را خریداری کنید که متناسب با این مورد طراحی و تولید شده است.

جک ارامبند درب ضد سرقت متناسب با طلا فروشی‌ها و بانک‌ها، جک آرام بند در سنگین وزن که ساخته شده برای درب‌هایی با وزن بالا می‌باشند و تحمل و توانایی باز و بسته کردن آن‌ها را دارا می‌باشند. جک آرام بند درب آهنی مناسب با درب‌هایی چون در باغ‌های بزرگ و یا کارخانه‌ها می‌باشد.

کدام یک از انواع جک آرام بند در را بخریم؟ | اسمارت

اگر برای یک مدرسه و یا مکان عمومی مانند فروشگاه‌های بزرگ و یا فرودگاه‌ها که رفت و آمد بسیار بالاست و همواره مملو از افراد می‌باشند بهترست از جک ارامبند درب ضد حریق استفاده نمایید که در هنگام خطر نیز جان انسان‌ها در امان باشد. و یا حتی اگر شما برای منزل شخصی خود به دنبال یک جک آرام بند درب می‌باشید تا آسایش و آرامش را تجربه کنید می‌توانید از گزینه‌ی جک ارامبند درب چوبی ساختمان استفاده کنید.

هر جک ارامبند درب بر اساس نوع کارایی و وزن درب به صورت منحصر به فرد طراحی و ساخته می‌شود و از طریق فروشگاه‌های فروش این ابزارآلات در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

چرا باید از جک ارامبند در استفاده کنیم؟

اگر این سؤال برای شما هم پیش آمده است که چرا باید از جک ارامبند در استفاده کنید، گفتنی است که این وسیله‌ی هیدرولیکی دارای مزیت‌های بسیاری است که خرید آرام بند را برای همه ضروری می‌کند.

جلوگیری از سر و صدای زیاد

استفاده از جک آرام بند درب به علت اینکه سبب بسته شدن آرام درب می‌شود از ایجاد سر و صدای زیاد جلوگیری می‌کند و یک ویژگی عالی برای حفظ آرامش و تمدد اعصاب و همچنین رعایت سکوت در مکان‌هایی پر رفت و آمد چون کتابخانه می‌باشد.

افزایش عمر درب‌ها

جک ارامبند درب از کوبیده شدن مداوم درها جلوگیری می‌کند و بدین ترتیب درب‌ها عمر طولانی‌تری خواهند داشت و زود هنگام از بین نخواهند رفت.

اطمینان از بسته شدن درب

جک آرام بند درب به شما این اطمینان را می‌دهد که درب به طور حتم بسته شده است‌. دیگر نگرانی‌هایی چون فراموشی از بستن در و یا نگرانی از ورود افراد غریبه نخواهید داشت و می‌توانید با خیالی آسوده رفت و آمد کنید. خرید مطمئن جک ارامبند درب را می‌توانید از مراکز فروش دارای اعتبار و صاحب نام انجام دهید.

صرفه جویی در مصرف انرژی

یکی دیگر از مزایای درجه یک جک آرام بند در صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین جلوگیری از هدر رفتن آن در فصل‌های سرد و گرم است. جک ارامبند در به علت قابلیت بسته شدت خودکار سبب باز نماندن در می‌شوند و همچنین در صورتی فراموشی شما از بستن نیز اتوماتیک کار خواهند کرد و در نتیجه انرژی گرمایشی و سرمایشی هدر نخواهد رفت.

یکی دیگر از ابزارهایی که در درب‌ها و در کنار جک ارامبند درب استفاده می‌شود نوار دودبند می‌باشد که خرید نوار دودبند و نصب آن نیز از هدر رفتن انرژی جلوگیری خواهد کرد. فروش نوار دودبند در فروشگاه‌ها و مراکز فروش عمده نوار دودبند انجام می‌شود.

جک آرامبند وسیله‌ی جلوگیری از بسط آتش سوزی | اسمارت

جلوگیری از بسط آتش سوزی

از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزیت‌های جک ارامبند درب که بسیار کاربر پسند می‌باشد ویژگی ایمنی آن در برابر آتش است. یکی ا خطراتی که همواره انسان‌ها را تهدید می‌کند آتش سوزی می‌باشد که امروزه می‌توانیم با ابزارهای موجود از آسیب‌های آن جلوگیری و پیشگیری کنیم. یکی از این ابزارها جک آرام بند در می‌باشد.

جک ارامبند درب در هنگام آتش سوزی سبب بسته شدن درب می‌شود و از ورود اکسیژن به محل آتش سوزی جلوگیری می‌کند. در این حالت علاوه بر خارج نشدن دود و راه نیافتن آن با باقی ساختمان با وارد نشدن اکسیژن نیز آتش خاموش خواهد شد.

یکی از گزینه‌های لازم برای گسترش آتش وجود اکسیژن می‌باشد به همین علت با نرسیدن اکسیژن مثلث آتش ناقص شده و رو به خاموشی خواهد رفت. همچنین گفتنی است که نوار دودبند که در درب‌ها نصب می‌شود نیز یکی از گزینه‌هایی می‌باشد که سبب خاموشی آتش و گسترش نیافتن آن می‌شود. خرید عمده نوار دودبند و همچنین جک آرام بند در از مواردی هستند که هزینه‌ی کمی می‌طلبند اما خدماتی بسیار بزرگ را عرضه می‌کنند.

در خرید جک آرام بند در به چه نکاتی توجه کنیم؟

همان طور پیش‌تر بیان شد جک آرام بند در انواع و اشکال مختلف تولید و به فروش می‌رسد بنابراین این که چه نوع جک ارامبند درب و با چه ویژگی‌هایی را تهیه کنیم بسیار حائز اهمیت است.

1-خرید از مراکز فروش معتبر و با نام‌های تجاری شناخته شده

اولین نکته که رعایت آن ضروری است اینه که خرید جک آرام بند در را از مراکز فروش معتبر و با نام‌های تجاری شناخته شده و با کیفیت تهیه کنیم. خرید یک جک ارامبند با کیفیت و حرفه‌ای و درجه یک علاوه بر خدمات خوبی که ارائه خواهد داد عمر نسبتاً طولانی‌ای نیز خواهد داشت و در واقع یک جور صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد بود.

۲- قطعات آن قابل تعویض و موجود باشد

در خرید جک ارامبند درب توجه کنید که اجزای آن قابلیت تعویض داشته باشند. این ویژگی منحصر به فرد سبب می‌شود که بتوانید در مواقع لازم بخش‌های تشکیل دهنده‌ی آن را جایگزین کنید.

3- قابلیت تنظیم سرعت

یکی دیگر از نکات مهم در خرید جک آرام بند در توجه به این نکته است که قابلیت تنظیم سرعت در آن وجود داشته باشد. جک ارامبند درب بسته به این که در چه فصلی از سال استفاده می‌شود و یا این که در چه مکانی نصب می‌شود ممکنه نیاز به سرعت‌های متفاوتی داشته باشد بنابراین تنظیم کردن سرعت آن از نکات ضروری و لازم محسوب می‌شود.

۴- تعداد دفعاتی است که درب باز و بسته می‌شود‌‌

از مواردی که در انتخاب یک جک آرام بند در مورد توجه قرار می‌گیرد تعداد دفعاتی است که درب شما باز و بسته می‌شود‌‌. جک ارامبند درب ورودی ساختمان با جک آرام بند درب یک مدرسه به یک میزان باز و بسته نمی‌شود. همچنین جک آرام بند درب آهنی یک باغ مانند جک ارامبند درب چوبی ساختمان نخواهد بود.

جک آرام بند در آهنی یک باغ با درب چوبی ساختمان فرق دارد | اسمارت

۵- درب قفل برقی دارد یا خیر

درب‌هایی که از قفل برقی استفاده می‌کنند از جک آرام بند در مخصوص خود و درب‌هایی که از این قفل برخوردار نیستند نیز از جک آرام بند مختص خود بهره مند می‌باشند. بنابراین توجه به این نکته که آیا درب شما دارای قفل برقی می‌باشد و یا خیر نیز ضروری است.

۶- وزن درب چقدر است؟

وزن درب در خرید آرام بند از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌های یک درب است که باید مورد توجه قرار بگیرد. درها معمولاً به سه مدل وزن تقسیم بندی می‌شوند که عبارت‌اند از درب‌هایی با وزن 60 کیلو گرم تا 80 کیلو گرم مانند جک ارامبند درب چوبی ساختمان، درب‌هایی با وزن 80 کیلو گرم تا وزن 120 کیلو گرم مانند جک آرام بند درب ضد حریق یا جک ارامبند درب ورودی ساختمان و در آخر درب‌هایی با وزن 120 کیلو گرم به بالا مانند جک ارامبند درب ضد سرقت و جک آرام بند در سنگین وزن. هر کدام از این وزن‌ها دارای جک آرام بند درب مخصوص خود می‌باشند که باید متناسب با آن خریداری کنیم.

۷- طول و عرض و اندازه درب

علاوه بر وزن درب‌ها، طول و عرض آن‌ها نیز در انتخاب جک آرام بند درب اهمیت دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب و خریداری نمایید.

نگهداری از جک ارامبند درب | اسمارت

نگهداری از جک آرام بند درب

گاهی ممکن است به علت استفاده‌های نادرست از جک آرام بند در، عمر آن کوتاه شود و زود هنگام از بین برود. از جمله دلیل‌هایی که سبب خرابی جک ارامبند در می‌شود می‌توان به باز کردن در با فشار و سرعت زیاد است که نیروی زیادی را به جک آرام بند درب وارد می‌کند. همچنین باید توجه کنید که در هنگام بسته شدن باید اجازه دهید درب به صورت خودکار و آرام بسته شود.

هنگامی که به در فشار وارد شود و یا با سرعت آن را باز و بسته کنید روغن اورینگ جک آرام بند درب دچار نشتی می‌شود و در نتیجه سبب خرابی آن خواهد شد.

محکم بستن پیچ‌ها میتواند باعث خرابی شود

یکی دیگر از نکاتی که سبب خرابی جک آرام بند در می‌شود محکم بستن پیچ‌های آن است. اگر پیچ‌های این وسیله خیلی سفت شوند به بدنه‌ی داخلی جک ارامبند درب فشار زیادی وارد می‌شود و در نتیجه پوسته دستگاه سوراخ خواهد شد و نشتی روغن اورینگ را در پی خواهد داشت.

سرعت کوبیده شدن نشان دهنده خرابی است

اگر در هنگام استفاده از جک آرام بند درب درب شما با سرعت کوبیده می‌شود و پیچ آن عمل نمی‌کند نشان دهنده‌ی خرابی آن می‌باشد. همچنین اگر متوجه شوید که دستگاه چرب شده می‌تواند به علت بیرون ریختن روغن آن باشد که نشان از معیوب شدن جک ارامبند درب است.

تفاوت جک آرامبند 2 سرعته با 3 سرعته | اسمارت

استفاده‌ی صحیح از جک آرام بند در و همچنین نصب جک آرام بند بطور صحیح می‌تواند طول عمر آن را افزایش دهد. دانستن ویژگی‌های درب و خرید جک ارامبند درب متناسب با آن که همخوانی لازم را با یکدیگر داشته باشند در کارکرد صحیح و طولانی آن تأثیر به سزایی دارد. البته در کنار این موارد خرید یک جک ارامبند درب با کیفیت با یک نام تجاری شناخته شده و از مراکز فروش عمده معتبر نیز از نکات مهمی است که سبب می‌شود مدت زمان طولانی‌تری از جک آرام بند در استفاده کنید. محصول با کیفیت خدمات با کیفیت نیز به شما ارائه خواهد کرد که لایق شما می‌باشد‌ و می‌توانید در امنیت و آرامشی مثال زدنی از آن استفاده کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]