شرکت اطلس تجارت فراز پیشرو

تعمیر جک آرام بند درب; تمام آن چه که باید در مورد خرابی آرامبند بدانید

تعمیر جک آرام بند درب; تمام آن چه که باید در مورد خرابی آرامبند بدانید

موارد تعمیر جک آرام بند درب; ارامبند وسیله‌ای هست که روزانه بسیار با آن سروکار خواهید داشت. این وسیله در روز ده‌ها بار باز و بسته می‌گردد؛ بنابراین طبیعیه که پس از مدتی با مشکل یا خرابی در این وسیله مواجه شوید. در این مقاله اطلاعات کاملی در رابطه با تعمیر جک آرامبند درب در اختیار شما می‌گذاریم. با ما همراه باشید.

دلایل اصلی خرابی آرام بند

یکی از دلایل اصلی خرابی آرامبند استفاده نادرست از این وسیله کاربردی است. معمولا در هنگام نصب توصیه می‌گردد که در استفاده از این وسیله دقت و احتیاط لازم را به خرج دهید؛ در غیر این صورت بروز مشکل در ارام بند بسیار طبیعی خواهد بود.

شاید از این موضوع تعجب کرده باشید؛ اما اگر به صورت نامتعارف به درب فشار وارد کنید، با گذشت زمان شاهد خرابی آرام بند و نشت روغن اورینگ آن خواهید بود.

یکی دیگر از دلایل خرابی آرامبندها نصب نادرست آن‌هاست. به عنوان مثال، افرادی که در نصب این وسیله تخصص کافی ندارند، ممکنه در بستن پیچ‌های آرام بند اشتباه کرده باشند.

اگر پیچ‌های ارام بند کمتر از دو دور بسته شده باشد، دیر یا زود با روغن ریزی در محل پیچ‌ها موجه خواهید شد.

این در حالیه که بستن بیش از دو دور پیچ‌ها افزایش نیرو به بدنه آرام بند را به دنبال دارد. در نهایت این مسئله نیز به روغن ریزی آرام بند منجر می‌شود.

آیا آرام بند تعمیر می‌شود؟

زمانی که ارام بند خانه شما خراب می‌گردد، اولین سوال در ذهن شما اینه که آیا آرام بند تعمیر می‌شود؟ تعمیر جک آرامبند درب امکان پذیر هست؛ اما در این مسئله استثنایی وجود دارد.

اگر پیچ‌های آرام بند در هنگام نصب محکم بسته شده باشند و آرامبند روغن ریزی داشته باشد، متاسفانه دیگر امکان تعمیر ارام بند وجود ندارد.

شاید بپرسید چرا؟ از آنجایی که آرام بند پلمپ هست، باز کردن و تعمیر داخلی این وسیله امکان پذیر نیست. توجه داشته باشید که این مسئله تنها در صورتی اتفاق می‌افتد که فشار زیادی به در آرامبند وارد شده باشد. این فشار موجب سوراخ شدن و ریختن روغن دستگاه می‌شود که ارامبند را از کار خواهد انداخت.

اما در موارد دیگر مانند موارد زیر آرام بند قابل تعمیره:

  • پیچ تنظیم درب به درستی کار نکند که در این صورت در با شتاب به هم برخور می‌کند؛
  • پیچ ارام بند از نوع پلاستیکی باشد که به مرور زمان گشاد می‌شود و هر لحظه امکان برهم کوبیده شدن درب وجود دارد؛
  • پیچ درب از نوع آهنی باشد، به مرور زمان تنظیم آرامبند به هم خورده و درب بسته نمی‌شود؛
  • روغن آرام بند بیرون بریزد.

تعمیر جک آرام بند درب به کمک رگلاژ | اسمارت

رگلاژ درب؛ رایج‌ترین راه حل برای تعمیر جک آرام بند درب

در اکثر موراد منظور از رگلاژ درب آرام بند تنظیم پیچ آنست. اما چه زمانی نیاز به تنظیم پیج آرامبند داریم؟

زمانی که درب سفت یا شل بسته می‌گردد، نیاز به رگلاژ دارد. در این صورت باید مشکل به وجود آمده را به کمک تنظیم پیچ آرام بند حل کرد.

مشکل روغن در آرام بند چیست؟

اگر چه نحوه بستن پیچ‌های آرامبند یکی از دلایل اصلی روغن ریزی این وسیله به شمار می‌آید، اما این تنها دلیل موجود نیست.

عامل مهم دیگری که در روغن ریزی ارام بند تاثیر دارد، انبساط و انقباض به دنبال سرما و گرماست. در واقع تغییر فصل دردسر اساسی برای روغن آرام بند محسوب می‌گردد.

معمولا در جک آرام بند از روغن هیدرولیک استفاده می‌شود که سرما و گرمای شدید منجر به یخ زدن یا گرم شدن بیش از اندازه روغن نشود. در صورت وقوع چنین اتفاقی درب در زمستان سفت بسته شده و در تابستان شل می‌شود. اما راه چاره چیست؟

بهترین راهکار برای تعمیر جک آرامبند درب رگلاژ است. با یک یا دو بار رگلاژ آرام بند در طول سال از وقوع این مشکل جلوگیری کنید.

فرسودگی روغن جک و خرابی آرامبند

اگر اختلالی در آرام بند هنگام باز و بسته شدن درب مشاهده می‌کنید یا صدایی در این مواقع به گوش شما می‌خورد، به طور حتم با فرسودگی روغن جک مواجه هستید.

همان طور که توضیح دادیم سرد و گرم شدن هوا بر روغن هیدرولیک آرامبند تاثیر می‌گذارد. به این صورت که در تابستان روغن شروع به انبساط کرده و روان می‌گردد. این در حالیست که در زمستان روغن منقبض شده و جمع‌شدگی روغن رخ می‌دهد.

این انبساط و انقباض اگر مشکل مستقیمی برای آرام بند ایجاد نکند، به مرور زمان از کیفیت روغن می‌کاهد. در نتیجه در حرکت اتوماتیک درب اختلال ایجاد می‌گردد.

برای جلوگیری از این مشکل تنها باید به زمان تعویض روغن ارام بند توجه داشته باشید.

تعمیر جک آرام بند درب و رفع روغن ریزی | اسمارت

با خرید آرام بندهای باکیفیت از تعمیر جک ارامبند درب در امان باشید!

این روزها در بازار آرام بندهایی با برندهای مختلف وجود دارد که متاسفانه اکثر آن‌ها از برندهای چینی هستند. در بازار رقابتی این آرام بندها را به اصطلاح یک بار مصرف می‌نامند.

ارام بندهای چینی را به این دلیل یک بار مصرف می‌دانند که تعمیر آن‌ها غیرممکن هست. از این رو پس از خرابی باید آن‌ها را دور انداخت.

بنابراین چرا باید آرام بندهایی ارزان اما بی کیفیت بخرید؟

با کمی هزینه سراغ آرامبندهای باکیفیت بازار بروید. اگر نمی‌دانید که چه ارام بندی را انتخاب کنید، از نکات گفته شده در این مقاله کمک بگیرید.

این روزها نام درخشان آرام بندهای اسمارت را در بازار رقابتی روز بسیار می‌شنوید. آرام بندهای این برند از کیفیت فوق‌العاده‌ای بهره‌مند هستند. همچنین با وجود گارانتی و خدمات پس از فروش این برند از کیفیت کالا مطمئن خواهید بود.

تعمیر جک آرام بند درب با متخصصان حرفه‌ای

آرام بند وسیله‌ای کاربردی است که گاهی به دلایل مختلف به تعمیر آن نیاز پیدا می‌کنیم. اگر در چنین شرایطی هستید، به کمک راه حل‌های ارائه شده در این مقاله از پس آن برخواهید آمد. اما توصیه می‌کنیم که این کار را به متخصصان حرفه‌ای بسپارید.

در این صورت یک تعمیرکار حرفه‌ای با داشتن اطلاعات کامل و کافی در رابطه با ارام بند بهتر علت خراب را شناسایی می‌کند. به این ترتیب تعمیر جک آرامبند نیز به سرعت انجام می‌پذیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3.5]